Rośliny

Ogień widziany z każdej perspektywy

Ogień widziany z każdej perspektywy
Widok tańczących ogników tworzących przytulną atmosferę to ogromna zaleta, którą gwarantują nam kominki. A co, gdyby ogień był widziany nie z jednej, a z dwóch

Widok tańczących ogników tworzących przytulną atmosferę to ogromna zaleta, którą gwarantują nam kominki. A co, gdyby ogień był widziany nie z jednej, a z dwóch lub nawet trzech perspektyw?

Kominki są nie tylko dodatkowym źródłem ogrzewania, lecz cenną dekoracją, na której coraz częściej budowany jest wystrój całego pomieszczenia. Nowoczesne technologie wykorzystywane przez producentów kominków sprawiają, że oferowane przez nich rozwiązania wychodzą poza tradycyjne schematy. Dzięki temu możliwe jest obserwowanie ognia z kilku miejsc jednocześnie.

Gdzie usytuować kominek?
Decydując się na montaż kominka przeszklonego z dwóch lub trzech stron, musimy dokładnie zaplanować cały projekt. – W przypadku kominków dwustronnych można zdecydować się na ustawienie ich w rogu pomieszczenia lub w przestrzeni łączącej
ze sobą dwa pokoje. Wybierając drugą opcję, ważne jest, by rozmiar kominka współgrał
z grubością ściany. Nie powinien wystawać ani tworzyć wnęk. Należy jednak pamiętać, że kominki można montować tyko w miejscach, w których znajduje się komin. Z tego powodu modele o większej ilości przeszkleń powinno się wpisywać w projekt już na etapie budowy, a nie remontu domu. Wtedy mamy jeszcze możliwość wybrania miejsca, w którym znajdzie się przewód. Późni
ejsza adaptacja pomieszczenia może okazać się czaso- i kosztochłonna. ” mówi Sylwester Kałwiński, ekspert z firmy Kratki.pl.

Nowa wizja ognia
Kominki z dwoma lub trzema przeszkleniami pozwalają na urzeczywistnienie nawet najbardziej oryginalnych aranżacji. Dzięki ich nietypowej budowie możliwe jest uzyskanie niepowtarzalnego efektu, który będzie zachwycał z każdej perspektywy. Narożne wkłady kominkowe idealnie sprawdzą się jako dekoracja filarów lub ścian działowych będących na styku salonu i aneksu kuchennego. Dzięki temu zabiegowi w ciekawy sposób można podzielić dużą przestrzeń na wybrane strefy. ” Coraz większą popularnością cieszą się kominki dwustronne, które przeznaczone są do zabudowy. Modele z przeszklonym frontem oraz tyłem najczęściej lokalizowane są pomiędzy jednym a drugim pomieszczeniem, dzięki czemu wszyscy mieszkańcy mogą korzystać z uroków kominka np. z kuchni i jadalni jednocześnie. ” dodaje ekspert Kratki.pl.

A to już wiesz?  GEKON " dofinansowanie badań i wdrażania innowacyjnych technologii prośrodowiskowych

Zibi Deco ” nowość w ofercie Kratek
Jest to wkład o oryginalnym kształcie z bocznym przeszkleniem. Wkład powietrzny Zibi Deco wyposażone jest w dekoracyjną szybę typu Glass. Kominek dostępny jest w dwóch wersjach narożnych ” prawej i lewej. Dzięki dwustronnej wizji ognia i subtelnej ramie frontowej, kominek idealnie wpisuje się w stylistykę nowoczesnych wnętrz. Nowość Kratek spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Kominek spełnia restrykcyjne wymogi Ekoprojektu.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy