Łazienka Łazienki

Aranżacja pełna blasku. Nie bój się brokatu!

Aranżacja pełna blasku. Nie bój się brokatu!
Aranżacja pełna blasku. Nie bój się brokatu! Glamour w aranżacji wnętrz to styl bardzo kobiecy, nieco przerysowany, a jednocześnie elegancki, jeśli tylko zostanie dobrze przemyślany.

Aranżacja pełna blasku. Nie bój się brokatu!

Glamour w aranżacji wnętrz to styl bardzo kobiecy, nieco przerysowany, a jednocześnie elegancki, jeśli tylko zostanie dobrze przemyślany. W glamour bowiem łatwo przesadzić ” dlatego lepiej postawić na wyraziste, pojedyncze dodatki, niż łączyć wiele elementów razem. Nieco kobiecego blasku doda łazience fuga z brokatem ” mały detal, który robi ogromną, aranżacyjną różnicę.

Lampa zbudowana z połyskujących kryształków, uchwyty meblowe ze szlifowanego szkła, lustro w ozdobnej ramie, a wszystko w otoczeniu czerni, bieli i zdecydowanych odcieni różu i fioletu ” to nieodzowne elementy łazienkowej aranżacji w tym eklektycznym i nieco ekstrawaganckim stylu. Ważne, by wszystkie elementy pozwoliły grać pierwsze skrzypce światłu, które stanowi tu nieodzowny detal kompozycyjny, wydobywając z przedmiotów zupełnie inną naturę.

Nie jest jednak tajemnicą, że glamour balansuje na cienkiej linie i ten inspirowany barokiem styl może łatwo zmienić się w swoją karykaturę, znajdującą się niemal na granicy kiczu. Dlatego dodatki dobierajmy z rozwagą. ” Dla tych, którzy szukają inspiracji w tym połyskującym stylu, przygotowaliśmy rozwiązanie, które, choć na pierwszy rzut oka jest nieoczywiste, idealnie wpisze się w założenia takiej kompozycji ” brokat, który uszlachetni wybraną przez nas spoinę międzypłytkową. Dziś, myśląc o fudze, nie postrzegamy jej tylko jako kolejnego, koniecznego elementu budowlanego, ponieważ dzięki mnogości barw stała się pełnoprawnym elementem aranżacyjnym, który może stanowić dominantę lub subtelnie uzupełniać całość projektu – podkreśla Daria Bielska-Muszalik-product manager w firmie Sopro. Srebrny lub złoty brokat można dodać do wybranych fug z oferty Sopro np. do DF 10 – cementowej, elastycznej, szybkowiążącej zaprawy fugowej o trwałych barwach i wysokiej wytrzymałości, dobierając intensywność połysku do własnych potrzeb. – Sam proces uzdatniania brokatem jest niezwykle prosty ” podkreśla Daria Bielska-Muszalik. W zależności od oczekiwanego efektu, w trakcie mieszania należy powoli dodać maksymalnie 2 woreczki (po 100 g) złotego lub srebrnego brokatu Sopro na 5 – kilogramowe opakowanie fugi (2,5 kg Sopro DF 10 Ž : maks.1 woreczek 100 g). Po upływie czasu dojrzewania, czyli po 3-5 minutach, ponownie dokładnie wymieszać i aplikować fugę według wskazań ” dodaje ekspert Sopro.

A to już wiesz?  Łazienka jest najbardziej nasycona iluzjami optycznymi

Fuga uszlachetniona połyskującymi drobinkami znajdzie swoje miejsce na oświetlonej okładzinie podłogowej i ściennej, a zupełnie niebanalny efekt stworzy pod prysznicem, gdzie efekt połyskiwania będzie dodatkowo spotęgowany padającą na nią wodą.

Misternie zdobione konstrukcje, kontrastowe połączenia i obowiązkowo mieniące się i iskrzące elementy ” nie bójmy się stylu glamour, bo ten, jeśli zostanie dobrze przemyślany, odwdzięczy się niezwykłym klimatem i sprawi, że codzienna chwila relaksu w domowej strefie SPA nabierze zupełnie nowego wymiaru.

Producent: Sopro

Opakowanie: woreczki o wadze 100 g, brokat dostępny w kolorze srebrnym i złotym

Cena: 35 zł kolor srebrny, 45 zł kolor złoty

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy