Kuchnia

Gorączka świątecznej kuchni. Jak zapanować nad porządkiem?

Gorączka świątecznej kuchni. Jak zapanować nad porządkiem?
Kuchnia w nienagannym porządku, pięknie nakryty stół, odświętnie ubrani i uśmiechnięci goście oraz domownicy, dźwięk kolęd w tle i dom wypełniony smakowitymi zapachami €Ś Obraz

Kuchnia w nienagannym porządku, pięknie nakryty stół, odświętnie ubrani i uśmiechnięci goście oraz domownicy, dźwięk kolęd w tle i dom wypełniony smakowitymi zapachami €Ś Obraz Wigilii idealnej. Tylko wybrani jednak wiedzą, że w ciągu ostatnich dni ten sam dom wyglądał zgoła odmiennie. Dziś klika rad dla tych, którzy twierdzą, że świątecznego bałaganu w kuchni nie da się uniknąć.

Choć tradycja wielopokoleniowych rodzinnych spotkań powoli maleje, Święta Bożego Narodzenia są jedną z tych okazji, która łączy rodziny rozsiane po całej Polsce, Europie, a nawet świecie. Przygotowanie świątecznych posiłków staje się więc dla gospodyni nie lada wyzwaniem, a domowa kuchnia ” niezależnie od jej wymiarów ” sprawia wrażenie za małej i niefunkcjonalnej. Jak zadbać o dobrą organizację kuchennych szafek, by cieszyć się porządkiem nie tylko w święta?

Modern Box ” porządek w cenie

Rząd toreb wypełnionych po brzegi świątecznymi produktami i nurtujące Cię pytanie €˜gdzie ja to wszystko pomieszczę? €™, to niezwykle częsty obrazek. A wystarczy postawić na nowoczesny i funkcjonalny system Modern Box, by każdy z zakupionych produktów znalazł swoje właściwe miejsce. ” Estetyczny system relingów oraz listew pozwala dowolnie aranżować przestrzeń użytkową szuflad, dostosowując ją do aktualnych potrzeb. Zastosowane rozwiązanie znacząco ogranicza przesuwanie się produktów, co jest szczególnie ważne w przypadku szklanych opakowań ” wyjaśnia Joanna Repko, ekspert firmy GTV. Warto zwrócić także uwagę na ogromną wytrzymałość szuflad z kolekcji Modern Box, znoszącą obciążenie nawet do 40 kg, zatem z powodzeniem przechowamy w nich rzędy dużych słoików z pysznościami.

Naciśnij, a otworzy się samo

Jeden z najważniejszych punktów w świątecznym menu stanowią słodkości. W gorącej atmosferze przygotowań nie ma nic przyjemniejszego niż wspólne wyrabianie piernikowego ciasta, mielenie maku czy dekorowanie pierniczków, którym towarzyszą długie rozmowy. Kto raz tego doświadczył, dobrze o tym wie. Wie też zapewne, że podczas świątecznych wypieków przyda się każda dodatkowa para rąk – niemal zawsze, z umorusanymi w słodkiej mazi obiema dłońmi, przypominamy sobie o braku ważnego składnika, którego wyjęcie z szafki czy szuflady ” bez pozostawienia apetycznego śladu na uchwycie ” graniczy z cudem. W takich okolicznościach niezastąpione okażą się systemy €˜push to open €™, które poprzez naciśnięcie frontu w dowolnym miejscu np. łokciem lub stopą, gwarantują niezwykle płynne otwarcie i pełen dostęp do zawartości szafki czy szuflady. Czy można chcieć więcej?

A to już wiesz?  Kuchnia lubi towarzystwo, czyli kilka słów o harmonii kompozycji

Cargo €Ś i widzisz wszystko

Tak jak każda kuchnia w trakcie świątecznych przygotowań wydaje się zbyt mała, tak każdej pani domu zawsze braknie przysłowiowych €˜trzech €™ minut, by podać wszystko na czas. Jak wiele cennych chwil upływa nam na odnalezieniu określonego produktu, który jak na złość ukrywa się w gąszczu pozostałych? Dla tych, którzy nie lubią tracić czasu na poszukiwania, wymyślono rozwiązania typu Cargo ” są lubiane zarówno przez projektantów, stolarzy, jak i samych użytkowników. ” To wyjątkowo sprytne rozwiązanie, gdyż będąc bardzo pojemnym, samo nie zajmuje wiele miejsca. Świetnie sprawdzą się szczególnie wąskie wersje, niemalże wciśnięte pomiędzy dwie szafki. To, co ważne w systemie Cargo, to kosze i szuflady wysuwane z całą ich zawartością, zatem jak na dłoni mamy dokładny przegląd tego, co zawierają ” tłumaczy ekspert firmy GTV.

Pojemniki ” ratunek dla naprawdę małych kuchni

W gorączce świątecznych przygotowań musimy jednak liczyć się z tym, że nawet funkcjonalne szuflady Modern Box oraz rozwiązania typu Cargo nie pomieszczą wszystkiego. Będąc właścicielem naprawdę małej kuchni, musimy liczyć się z tym, że nie wszystkie produkty uda nam się pomieścić w szafkach i część z nich będziemy musieli pozostawić na blacie czy otwartych półkach. Tylko czy wówczas nasza kuchnia nie będzie wyglądała mało estetycznie? Styliści home&you polecają różnorakie pojemniki, które poza funkcją użytkową, będą także doskonałą dekoracją. ” W zależności od kuchennych aranżacji, możemy wybierać pośród pojemników wykonanych ze stali, porcelany, ceramiki i metalu, często w połączeniu z drewnem. Równie bogata jest paleta kolorystyczna, dostępnych w naszych salonach, produktów: od śnieżnej bieli, przez czerń, aż po pastele, a wszystko ozdobione ciekawymi geometrycznymi wzorami lub napisami informującymi o zawartości. W okresie bożonarodzeniowym rekomendujemy oczywiście naczynia z motywem gwiazdek, choinek, reniferów i Mikołajów, które wprowadzą do naszej kuchni radosny, świąteczny nastrój ” podpowiada Hanna Maruta, główny stylista marki home&you.

A to już wiesz?  KUCHNIA GODNA SZEFA

Warto zadbać o dobrą organizację świątecznych prac i porządek w kuchni. To się wszystkim upiecze!
Podziel się

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy