Wiadomości Branżowe

3M rekordzistą w dziedzinie ochrony środowiska

3M rekordzistą w dziedzinie ochrony środowiska
3M, światowy lider innowacji, już po raz dziesiąty został uhonorowany prestiżową nagrodą EPA Energy Star Sustained Excellence Award, przyznawaną za wybitny wkład w ochronę środowiska. Tym samym 3M stało się jedyną w historii organizacją przemysłową, której udało się zostać laureatem aż 10 razy z rzędu.EPA Energy Star Sustained Excellence Award to nagroda przyznawana przez Amerykańską Agencję Ochrony Środowiska organizacjom, które wykazały największy wpływ na ochronę środowiska, dzięki efektywnemu zarządzaniu energią. Jednak co to znaczy? W 2013 roku 3M zredukowało emisję CO2 do atmosfery o 61,700 ton, oszczędzając przy tym energię równą tej, potrzebnej do zasilenia 8, 500 domów. Dodatkowo w latach 1990 – 2011 3M zmniejszyło emisję gazów cieplarnianych do atmosfery o 72%.Takie efekty nie byłyby możliwe gdyby nie wielopoziomowe działania na wszystkich szczeblach organizacji. Troska o środowisko naturalne to jedna z kluczowych wartości firmy. 3M powołało sieć specjalnych komórek (Centers of Excellence), których zadaniem jest dostosowywanie strategii biznesowych właśnie do wszystkich aspektów

3M, światowy lider innowacji, już po raz dziesiąty został uhonorowany prestiżową nagrodą EPA Energy Star Sustained Excellence Award, przyznawaną za wybitny wkład w ochronę środowiska. Tym samym 3M stało się jedyną w historii organizacją przemysłową, której udało się zostać laureatem aż 10 razy z rzędu.

EPA Energy Star Sustained Excellence Award to nagroda przyznawana przez Amerykańską Agencję Ochrony Środowiska organizacjom, które wykazały największy wpływ na ochronę środowiska, dzięki efektywnemu zarządzaniu energią. Jednak co to znaczy? W 2013 roku 3M zredukowało emisję CO2 do atmosfery o 61,700 ton, oszczędzając przy tym energię równą tej, potrzebnej do zasilenia 8, 500 domów. Dodatkowo w latach 1990 ” 2011 3M zmniejszyło emisję gazów cieplarnianych do atmosfery o 72%.

Takie efekty nie byłyby możliwe gdyby nie wielopoziomowe działania na wszystkich szczeblach organizacji. Troska o środowisko naturalne to jedna z kluczowych wartości firmy. 3M powołało sieć specjalnych komórek (Centers of Excellence), których zadaniem jest dostosowywanie strategii biznesowych właśnie do wszystkich aspektów zrównoważonego rozwoju. Dzięki nim każda inicjatywa strategiczna jest podporządkowana polityce zmniejszania emisji gazów cieplarnianych i zwiększaniu efektywności wykorzystania energii.

Polski oddział 3M nie pozostaje w tyle. W 2013 roku wrocławskie zakłady 3M wdrożyły system zarządzania energią ISO 50001. Norma ta dotyczy redukcji kosztów, zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych oraz efektywności energetycznej przedsiębiorstwa.Jest odzwierciedleniem najlepszych praktyk z zakresu zarządzania energią.

– 3M jest znane ze swojego zaangażowania na rzecz innowacji, ale to zaangażowanie nie odnosi się tylko do wprowadzania nowych produktów i technologii na rynek. Firma od lat nieustannie poszukuje sposobów na udoskonalenie procesów wytwórczych, aby poprawić ich efektywność i zmniejszyć zużycie zasobów naturalnych. Ponadto, chcemy dzielić się naszymi dobrymi praktykami, tak aby wszyscy na tym skorzystali „mówi Ilona Gajewska z 3M w Polsce.

A to już wiesz?  Modernizacja gospodarstw szansą dla polskiej wsi


dostarczył: infoWire.pl

Źródło 3M Poland. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy