Łazienki

Zen w łazience

Zen w łazience
Harmonia stonowanych kolorów, równowaga geometryczna i symetria wpływają na nasze zmysły kojąco. Umysł wycisza się, wzrok odpoczywa, stabilizuje się puls ” osiągamy upragniony stan relaksu.

Harmonia stonowanych kolorów, równowaga geometryczna i symetria wpływają na nasze zmysły kojąco. Umysł wycisza się, wzrok odpoczywa, stabilizuje się puls ” osiągamy upragniony stan relaksu.

Minimalizm to jeden z obowiązujących obecnie trendów, który towarzyszy nam w różnych dziedzinach życia. Lubimy otaczać się rzeczami dobrej jakości, zaprojektowanymi z rozmysłem i funkcjonalnymi ” coraz częściej stawiamy na jakość, a nie na ilość. Zabiegani, bombardowani na co dzień milionem informacji i bodźców, w otaczającej nas przestrzeni szukamy ładu, spokoju i porządku. Dlatego tak chętnie uciekamy na wieś, do lasu, w góry, nad morze ” tam, gdzie kolory są stonowane, a przestrzeni jest więcej. Zewnętrzna harmonia sprzyja bowiem ładowi wewnętrznemu ” uspokaja myśli, wycisza. Warto pamiętać o tej zasadzie także przy urządzaniu łazienki.

Uniwersalna prostota
Minimalizm nie musi wcale oznaczać surowego i mało przytulnego wnętrza. Klimat łatwo ocieplimy właściwym rozmieszczeniem źródeł światła (lepiej kilka mniejszych niż jedno główne na suficie) oraz odpowiednimi dodatkami (wystarczy choćby kilka świec i kamyków na wannie). Warto też pamiętać, że jasne, jednolite, zaczerpnięte z natury kolory powiększają optycznie wnętrze, podobnie jak odbijające światło lakierowane powierzchnie frontów mebli.

Ukryte detale
Co sprawia, że ludzkie oko odpoczywa we wnętrzu? Odpowiednie kolory, kształty, światło, symetria, ukrycie rozpraszających i wprowadzających chaos drobiazgów, ale także detale i sprytne systemy, których w pierwszej chwili można nawet nie zauważyć. Przykładem są meble łazienkowe z serii Splendour Opoczno, wyposażone w system otwierania typu 'push'. Dzięki temu ich powierzchnia jest jednolita, a harmonii nie zakłócają tradycyjne uchwyty. Znaczenie mają również frezowane pod kątem 45 stopni fronty oraz korpusy, co sprawia, że elementy z tej kolekcji nie tylko doskonale do siebie pasują, lecz także mają lekką i nowoczesną formę. Słupek wyposażony jest w eleganckie półki ze szkła dymnego, a jego drzwi otwierają się szerzej niż pod standardowym kątem 90 stopni. Jeszcze innym przykładem mogą być korki z ceramiczną powłoką w kolorze umywalki, tworzące z nią spójną stylistycznie, elegancką całość.

A to już wiesz?  Wyposażenie łazienki służące czystości

Sprytne patenty
Cenimy sobie ład, a efektywnie odpoczywamy tylko w uporządkowanej przestrzeni. Chcemy też bez wysiłku i przez długie lata korzystać z pięknie zaprojektowanej łazienki. Z pomocą w realizacji tych założeń przychodzą nowoczesne rozwiązania, stosowane w ceramice Splendour. Deskę toaletową z tej serii można łatwo i szybko wypiąć, używając jednego przycisku, co sprzyja utrzymaniu wręcz perfekcyjnej czystości w toalecie. Co więcej, sama miska ” wyprodukowana w technologii CleanOn ” jest rozwiązaniem bezkołnierzowym, pozbawionym niewygodnych do czyszczenia zagłębień i zakamarków. Połączenie nowatorskich systemów z pięknym wzornictwem serii Splendour sprzyja zachowaniu wewnętrznej równowagi.
www.opoczno.eu

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy