Światowy Dzień Ziemi zapraszamy na eko-warsztaty dla Dzieci

INFORMACJA PRASOWA

„EKO-WARSZTATY DLA DZIECI” – EKOLOGICZNY PIKNIK W WOLA PARK!

• Zobacz jak Centrum Handlowe Wola Park zmieni się w Eko-Miasteczko z mnóstwem atrakcji!
• W planach m.in. spotkania z ekspertami, warsztaty ekologiczne
i eko-konstruktorskie, gra w eko-kręgle, konkursy z nagrodami

Warszawa, 16 kwietnia 2014 r.

Z okazji Światowego Dnia Ziemi, w sobotę 26 kwietnia w godzinach od 12.00 do 17.00, w ramach akcji „Eko-Warsztaty dla Dzieci”, Centrum Handlowe Wola Park zamieni się w Eko-Miasteczko. W tym dniu na terenie centrum handlowego, ale także Parku Ulricha znajdującego się tuż obok, dzieci i dorośli będą mogli skorzystać z wielu eko-atrakcji. Najmłodsi będą mogli m.in. zaprojektować i samodzielnie wykonać eko-zabawki oraz zamienić się w pionki w wielkiej grze planszowej, a rodzice – spróbować swoich sił w grze w eko-kręgle. Celem akcji jest promowanie proekologicznych zachowań.

Z racji Międzynarodowego Dnia Ziemi, w sobotę 26 kwietnia w porach od 12.00 do 17.00, w ramach akcji „Eko-Warsztaty dla Dzieci” Centrum Handlowe Wola Park zamieni się w Eko-Miasteczko. W niniejszym dniu na terenie centrum handlowego, lecz też Parku Ulricha wybierającego się tuż obok, dzieci i duzi będą mogli zyskać z wielu eko-atrakcji. Najmniejsi będą mogli m.in. zaprojektować i sam wykonać eko-zabawki oraz zmienić się w pionki w wielkiej grze planszowej, a rodzice – sprawdzić własnych wag w sztuce w eko-kręgle. Celem działalności jest polecanie proekologicznych zachowań.

Punktem ważnym pytania będzie Akademia Ekologiczna, czyli eko-scena zbudowana z desek, palet i przetworzonych płyt, na której dokonają się spotkania z ekspertami z powierzchni ekologii, warsztaty ekologiczne i konkursy z nagrodami. Wszystkie osoby, które wpadną to mieszkanie, będą mogły jeszcze skorzystać z pomocy dotyczących m.in. segregacji odpadów. Na terenie CH Wola Park zostanie także zorganizowany punkt przyjmowania surowców wtórnych. Za jakieś 5 kg makulatury, 15 szklanych butelek, 15 aluminiowych puszek, 15 plastikowych opakowań, 20 zużytych baterii lub sam telefon komórkowy będzie mocna zdobyć wyjątkową eko-torbę. Dwa unikalne wzory nadruku na torbach zostały zaprojektowane przez nasze blogerki modowe: Jessicę Mercedes Kirschner oraz Miss Ferreirę.

Mnóstwo atrakcji zrobiono z propozycją o najmniejszych. Będą oni umieli zastosować naszą fantazję i sztuki manualne w określonej Strefie Eko-Konstruktora, gdzie odbędą się warsztaty z zakładania i realizowania zabawek oraz zwierzątek z kartoników, korków czy zakrętek od butelek. Dodatkowo zostaną również zorganizowane zajęcia decoupage oraz zdobienia latawców, jakie będą wówczas puszczane podczas Wielkiego Finału Puszczania Latawców o godzinie 16.00. Najmniejsi będą mogli także wziąć start w Wysokiej Grze Planszowej, podczas której dzieci zamienią się w pionki i błądząc po kolejnych polach będą prezentowały zasady segregacji odpadów i proekologiczne zachowania. Także w Parku Ulricha zostanie stworzona gra terenowa, w sezonie której będzie mocna osiągnąć sprawności Eko-Ludka.

„Niezagospodarowane odpady to jeszcze duży problem w Polsce. Mimo wielu pro-ekologicznych treści i kampanii, nadal jest dużo do zorganizowania w współczesnym kierunku. Mam nadzieję, że organizowane przez nas wydarzenie przyczyni się do zwiększenia świadomości nt. segregacji odpadów a pozostałych kwestii związanych z ochroną środowiska naturalnego. Oprócz zalet edukacyjnych, wydarzenie będzie jeszcze idealną możliwością do zabawy dla całej rodziny!” – powiedziała Dagmara Pozowska, Centre Manager Centrum Handlowego Wola Park.

O Centrum Handlowym Wola Park:
Centrum Handlowe Wola Park to zespół handlowy, a dodatkowo przyjazne, popularne miejsce spotkań, gry i zakupów dla całej rodziny. Na dwóch poziomach galerii handlowej otrzymuje się ponad 180 butików i sklepów, zaś w nich duża oferta odzieży, obuwia i akcesoriów, kosmetyków, a też artykułów fizycznych i wyposażenia wnętrz. Nasze biznesy mają tu m.in. tak powszechne firmy jak: 4F, Aldo, Apart, Bata, Big Star, C&A, Deichmann, Diverse, Douglas, Duka, Ecco, Empik, Galeria Milano, Gino Rossi, Go Sport, H&M, Happy Mum, HiMountain, KappAhl, Levi’s Lee & Wrangler, Marilyn, Mega Punkt, Molton, Mothercare, Okaidi, Organique, Orsay, Próchnik, Reserved, Ryłko, Sephora, Simple, Smyk, Springfield, Stradivarius, SuperPharm, Tatuum, Tommy Hilfiger, Venezia, Vistula, Willsoor, Wólczanka i ZARA. W miasta spotykają się także salony fryzjerskie Frederic Moreno, Haircoif i Happy Days oraz dwupoziomowy hipermarket sieci spożywczej Auchan. Wola Park posiada rozbudowaną ofertę rozrywkową, w współczesnym możny wybór kawiarni i konserwacji i dwupoziomowe Multikino i związek fitness Calypso. Dodatkowym udogodnieniem jest darmowy parking z 3000 miejsc postojowych, jak i stacja benzynowa. Nowy właściciel Centrum Handlowego Wola Park – Inter IKEA Centre Group Poland, ma jego rozbudowę, która podejmie się wiosną 2014 r.

———–
O Centrum Handlowym Wola Park:
Centrum Handlowe Wola Park to kompleks handlowy, a zarazem przyjazne, popularne miejsce spotkań, rozrywki i zakupów dla całej rodziny. Na dwóch poziomach galerii handlowej znajduje się ponad 180 butików i sklepów, a w nich szeroka oferta odzieży, obuwia i akcesoriów, kosmetyków, a także artykułów sportowych i wyposażenia wnętrz. Swoje sklepy mają tu m.in. tak popularne marki jak: 4F, Aldo, Apart, Bata, Big Star, C&A, Deichmann, Diverse, Douglas, Duka, Ecco, Empik, Galeria Milano, Gino Rossi, Go Sport, H&M, Happy Mum, HiMountain, KappAhl, Levi’s Lee & Wrangler, Marilyn, Mega Punkt, Molton, Mothercare, Okaidi, Organique, Orsay, Próchnik, Reserved, Ryłko, Sephora, Simple, Smyk, Springfield, Stradivarius, SuperPharm, Tatuum, Tommy Hilfiger, Venezia, Vistula, Willsoor, Wólczanka i ZARA. W centrum znajdują się także salony fryzjerskie Frederic Moreno, Haircoif i Happy Days oraz dwupoziomowy hipermarket sieci spożywczej Auchan. Wola Park posiada rozbudowaną ofertę rozrywkową, w tym bogaty wybór kawiarni i restauracji oraz dwupoziomowe Multikino i klub fitness Calypso. Dodatkowym udogodnieniem jest bezpłatny parking z 3000 miejsc postojowych, jak również stacja benzynowa. Nowy właściciel Centrum Handlowego Wola Park – Inter IKEA Centre Group Poland, planuje jego rozbudowę, która rozpocznie się wiosną 2014 r.

O Inter IKEA Centre Group Poland:
Inter IKEA Centre Group Poland należy do grupy spółek IKEA. Podstawowym celem jej działalności jest tworzenie, rozwijanie i zarządzanie lokalizacjami handlowymi, w których istotną część stanowi sklep IKEA. Zgodnie z filozofią firmy, jej obiekty odpowiadają na potrzeby szerokiego grona odbiorców. Inter IKEA Centre Group Poland jest właścicielem ośmiu centrów handlowych: w Gdańsku, Łodzi, Poznaniu, Wrocławiu, Katowicach oraz trzech w Warszawie. Obecnie firma pracuje nad rozbudową Parku Handlowego Bielany we Wrocławiu oraz budową centrum handlowego w Lublinie. W październiku 2013 roku Inter IKEA Centre Group Poland kupiła Centrum Handlowe Wola Park w Warszawie i planuje jego rozbudowę.

Authors
Top