Okna

Stylowy opiekun poddasza ” okno uchylno-wysokoosiowe

Stylowy opiekun poddasza ” okno uchylno-wysokoosiowe
Stylowy opiekun poddasza ” okno uchylno-wysokoosiowe Roto Designo-R8 Okno uchylno-wysokoosiowe Roto Designo R8 ” silny i zdecydowany obrońca przed chłodem lub upałem. Okno Roto Designo

Stylowy opiekun poddasza ” okno uchylno-wysokoosiowe Roto Designo-R8

Okno uchylno-wysokoosiowe Roto Designo R8 ” silny i zdecydowany obrońca przed chłodem lub upałem.
Okno Roto Designo R8 zostało wyposażone w system łączący dwie metody otwierania ” uchylną i wysokoosiową. W pierwszej oś obrotu umieszczona jest w górnej krawędzi ramy, natomiast w drugiej znajduje się na wysokości 3/4 skrzydła, które za pomocą siłowników jest wynoszone ponad połać dachu. System pozwala na swobodny dostęp do okna w pozycji wyprostowanej, łatwe i efektywne wietrzenie, a także ustawienie skrzydła w wygodnej i bezpiecznej pozycji do mycia. Co istotne, wszystkie funkcje obsługuje jedna, praktyczna klamka, umieszczona u dołu okna.

Aby przez cały rok zapewniać na poddaszu odpowiedni klimat, okno Designo R8 wyposażono w rozwiązania zapewniające niezwykle efektywną izolacyjność termiczną. Wśród 5 dostępnych rodzajów szklenia znajdziemy między innymi 3-szybowy pakiet niskoemisyjny Roto blueTec Plus o średnim współczynniku przenikania ciepła Ug=0,5 W/m2K, spełniający normy dla domów pasywnych. Z kolei fabrycznie montowany, polipropylenowy termo-blok WD i paroizolacyjna folia pozwalają stworzyć pewne oraz szczelne połączenie z konstrukcją dachu, eliminując mostek termiczny w newralgicznym miejscu. Zapobiegają przy tym kondensacji pary wodnej, a także przenikaniu wilgoci, wiatru i uciążliwych dźwięków. Szczelność gwarantują także 4 punkty ryglowania, zapewniające dodatkowo najwyższą, 5. klasę zabezpieczenia przed włamaniem.

Ergonomiczny kształt, obniżony montaż lepiej integrujący okno z dachem oraz oblachowanie w 4 dostępnych kolorach powodują, że Designo R8 doskonale prezentuje się od zewnętrznej strony budynku. Wewnątrz pomieszczeń zapewnia z kolei efektywny dopływ światła słonecznego oraz nowoczesny, wyjątkowo estetyczny wygląd stolarki. Dzięki atrakcyjnemu wzornictwu i nieprzeciętnym możliwościom technicznym okno Designo R8 staje się prawdziwym gospodarzem poddasza, dbającym o najwyższy komfort mieszkańców i zapewniającym odpowiedni klimat, doświetlenie oraz bezpieczeństwo.

Roto_R8-003-2015-09-18 _ 08_48_30-80

Roto Designo R8-001-2015-09-18 _ 08_48_30-80

Roto_Designo_R8-002-2015-09-18 _ 08_48_30-80

Więcej informacji: www.roto.pl

A to już wiesz?  Wypoczynek pod gołym niebem, czyli kilka słów o zaletach płaskiego dachu

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy