Rośliny ozdobne w domu

Ogród pełen pięknych kwiatów, traw, drzew i krzewów – to marzenie wielu osób. Pnące się dzikie wino, altany, wijące się pnącza. Pośrodku wielkie drzewa, a na nim hamak. I człowiek z książką w ręku. Obraz niesamowity, jednak czasami trzeba chwilowo się obudzić, aby zaplanować, jak urządzić taką zieloną oazę w domu, a idąc dalej, w mieszkaniu.

Jeśli mamy duży pokój, salon, czy salon połączony z kuchnią, warto zaplanować rośliny w salonie lub w połączeniu części salonu z kuchnią. Możemy zaplanować duże donice, czy nawet oddzielić roślinami dwie części pomieszczenia. Można zrobić to na kilka sposobów. Jednym z nich jest sadzenie roślin w donicach długich, i układanie ich w miejscu przedzielenia. Innym sposobem, jeśli ma być to podział wysoki, można wstawić kratkę, po której będą pięły się rośliny.

Jeszcze innym sposobem na ozdobienie salonu roślinami czy nawet na oddzielenie salonu od części jadalni są kwiaty wiszące w siatkach czy w makramach. Taka roślinność bardzo pięknie prezentuje się w salonie.

W mieszkaniu można także wyhodować sporej ilości palmy czy innego typu rośliny. W dodatku, oprócz kwiatów, możemy uprawiać drzewa, zanim jeszcze podrosną. Bardzo ciekawie wyglądać będzie mała sosna czy świerk lub inna roślina. Oczywiście, możemy potem posadzić ją w ziemi w ogrodzie czy na działce. Dopóki jednak da się ją trzymać w domu, pięknie nam go ozdobi.

Najlepsze ozdoby to właśnie ozdoby zielone. Kiedy już mamy salonie taką małą dżunglę, brakuje nam tylko hamaka. Może zastąpić go inne, wygodne siedzisko, sofa, czy nawet zwykła ławeczka. Jeśli jednak bardzo zależy nam na hamaku, możemy kupić taki stojący, w ramie własnej, wtedy wstawiamy go po prostu do pokoju, i nie trzeba wiercić dziur w suficie, bo to przenośny hamak ze stelażem.
mks

hastagi na stronie:

#kaktusowate w domu #rośliny do salonu #palma bananowa #palmy domowe zdjęcia #drzewka ozdobne do domu #duże kwiaty do salonu #rośliny ozdobne domowe

Authors
Tags , ,

Related posts

Top