Aktualności

Perły Ceramiki UE, rozdano nagrody klasycznej elegancji nowoczesności i piękna natury

Perły Ceramiki UE, rozdano nagrody klasycznej elegancji nowoczesności i piękna natury
Informacja prasowa Cersanit nagrodzony Perłami Ceramiki UE 2013 Kolekcje Bristo oraz Nutto marki Cersanit zdobyły tytuły 'Perła Ceramiki UE 2013′ w X jubileuszowej edycji konkursu

Informacja prasowa

Cersanit nagrodzony Perłami Ceramiki UE 2013
Kolekcje Bristo oraz Nutto marki Cersanit zdobyły tytuły 'Perła Ceramiki UE 2013′
w X jubileuszowej edycji konkursu kwartalnika 'Wokół Płytek Ceramicznych'. Nagrodzone kolekcje zachwyciły jury klasyczną elegancją oraz oryginalnością.

W X edycji konkursu marka Cersanit zdobyła dwa tytuły 'Perły Ceramiki EU 2013′ w klasie standard dla kolekcji Bristo i Nutto w kategorii płytki na ściany i podłogi. Jury konkursu, składające się z architektów, projektantów i dziennikarzy magazynu 'Wokół płytek ceramicznych' doceniło w obu kolekcjach połączenie klasycznej elegancji z nowoczesnością i pięknem natury.

'Bristo i Nutto to jedne z najczęściej wybieranych kolekcji przez naszych klientów, gdyż obrazują piękno natury zaklęte w gresie. Powrót do natury jest od kilku lat popularnym trendem w światowym designie, będącym odzwierciedleniem pragnienia wykorzystywania w aranżacji wnętrz naturalnych materiałów, takich jak drewno i kamień. Nasze kolekcje to odpowiedź na tę właśnie potrzebę rynku. Tym bardziej cieszy nas fakt, że kolekcje Bristo i Nutto zostały zauważone i docenione nie tylko przez klientów, lecz również przez profesjonalne jury konkursu Perły Ceramiki UE 2013.' ” powiedziała Renata Bartmańska, brand manager marki Cersanit.

Cersanit_BRISTO

Cersanit_NUTTO

Nagrodzone kolekcje marki Cersanit

Bristo
Dzięki płytkom z tej kolekcji atmosfera wnętrza przypominać będzie bardzo modny, urbanistyczny klimat pofabrycznych, industrialnych loftów. Gresy Bristo dokładnie oddają wzór szarego, przetartego betonu. Płytki dekoracyjne z kolekcji ozdobione prostymi, graficznymi motywami, przypominają natomiast surową, betonową mozaikę. Ten oryginalny wzór świetnie pasuje do nowoczesnej łazienki i znakomicie odnajduje się w towarzystwie szkła oraz chromowanej armatury i dodatków. Dzięki swej praktycznej kolorystyce oraz funkcjonalności płytki z tej serii sprawdzą się równie dobrze w kuchni, holu oraz na tarasie.

Nutto
Kolekcja Nutto to idealna propozycja dla nowoczesnych ekologów. Perfekcyjnie oddany wzór słojów i barwa jasnego drewna sosnowego inspirację czerpią wprost z natury. Płytki bazowe kolekcji uzupełnione są dekorami odwzorowującymi drewno o różnorodnym wybarwieniu, które układają się w wyraziste pasy. Kolekcja doskonale pasuje do oszczędnych i bliskich naturze wnętrz w stylu skandynawskim, jak
i również do nowoczesnych, minimalistycznych przestrzeni o miejskim charakterze. Znakomicie zaprezentuje się w łazience, w holu oraz salonie. Na podłogach tworzy jasne i czyste posadzki, na ścianach doskonale imituje fornirowe panele.

A to już wiesz?  Jak zamocować lustro — montaż krok po kroku

O konkursie:

Konkurs Perły Ceramiki UE organizowany jest przez redakcję 'Wokół Płytek Ceramicznych' od 2004 roku. Tegoroczna edycja składała się z dwóch etapów. W I etapie profesjonalne jury przyznało nominacje w trzech równorzędnych kategoriach. Natomiast w II etapie najlepsze kolekcje zostały nagrodzone tytułem Perła Ceramiki UE 2013 oraz Perła Ceramiki Dystrybutorów 2013. W jury X edycji konkursu zasiedli: Magdalena Kaliszuk-Barańska ” architekt wnętrz, Sekcja Architektury Wnętrz Związku Polskich Artystów Plastyków (przewodnicząca jury); Jerzy Uścinowicz ” architekt, Stowarzyszenie Architektów Polskich; Krystyna Wiśniewska ” redaktor naczelna kwartalnika 'Wokół Płytek Ceramicznych'; Danuta Kostrzewska-Matynia ” zastępca redaktora naczelnego kwartalnika 'Wokół Płytek Ceramicznych'.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy