Klimatyzacja

Odprężający, przyjemny chłodek w upalne dni i to bez klimatyzacji

Odprężający, przyjemny chłodek w upalne dni i to bez klimatyzacji
Komunikat prasowy, Warszawa, 4 sierpnia 2015 r. Ulga i relaks w domowej oazie Odprężający, przyjemny chłodek w upalne dni i to bez klimatyzacji Kiedy temperatura

Komunikat prasowy,
Warszawa, 4 sierpnia 2015 r.

Ulga i relaks w domowej oazie

Odprężający, przyjemny chłodek w upalne dni i to bez klimatyzacji
Kiedy temperatura powietrza ma ponad 30 stopni Celsjusza i żar leje się z nieba, nieocieplony dom zamiast być chłodną, przyjemną oazą, jest gorącym pudełkiem, z którego chce się uciec. Można to łatwo zmienić i wykonać jego termomodernizację. Przeprowadzona profesjonalnie, sprawdzonym izolatorem gwarantuje optymalną temperaturę w sezonie letnim i zimowym, a właściciel oszczędza minimum kilkaset złotych rocznie.

W naszych warunkach klimatycznych podstawowym materiałem chroniącym nasze domy przed wymianą ciepła jest styropian. Ci, którzy przeprowadzą odpowiednią termoizolację markowym styropianem mogą latem schronić się przed upałem we własnych domach. Jest w nich po prostu chłodniej i to bez pracującej klimatyzacji. Zimą rachunki za ogrzewanie będą niższe, a w domu będzie ciepło. To się opłaca!

Ochrona temperatury pomieszczeń
Straty energii w około 50% spowodowane są przenikaniem ciepła przez niezabezpieczone termicznie ściany. Latem ciepło przenika do wewnątrz pomieszczeń, a zimą z nich ucieka. Kto w letni upał
mógł odwiedzić znajomych, mieszkających w przedwojennej kamienicy, wie w czym rzecz. Ściany przedwojennych budynków tworzą grubą warstwę izolacyjną. Dzięki temu mieszkania są chłodniejsze niż w tradycyjnych nieocieplonych budynkach. Na szczęście okazuje się, że i nowoczesne budynki mogą oprzeć się upałom. Trzeba po prostu 'otulić' ściany odpowiednio grubą warstwą styropianu,
a wtedy osiągną walory izolacyjne takie, jak grube przedwojenne mury. Na przykład izolacja wykonana ze styropianu w kropki o grubości 15 cm, chroni skutecznie, jak betonowy mur o grubości ponad czterech metrów.

Chłodno bez klimatyzacji, ciepło bez dogrzewania
– W dobrze ocieplonym domu nie będzie na szczęście aż tak zimno, jak w średniowiecznym zamku, ale na pewno o wiele chłodniej niż w budynku, który nie posiada odpowiedniej warstwy izolacji termicznej – mówi Krzysztof Krzemień z Termo Organiki, największego polskiego producenta płyt styropianowych. – Ci, którzy chcą mieć odpowiedni mikroklimat w swoim domu, a nie chcą wydawać majątku na klimatyzację, powinni zabezpieczyć swój dom termicznie. Zysk jest podwójny, bo przecież zimą zapłacą mniej za ogrzewanie.

Sezon budowlany jest w pełni, warto więc go wykorzystać na termomodernizację budynku. Eksperci są zgodni, że to jedna z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych, która zwraca się bardzo szybko. Jej właściwe wykonanie zapewnia komfort mieszkańcom ocieplonego domu, a właścicielowi gwarantuje znaczne oszczędności.

Przedstawiamy kilka prostych, doraźnych sposobów na upały, nieuwzględniających stosunkowo drogiej i nie do końca zdrowej klimatyzacji:
€˘ zakupić wiatrak;
€˘ ograniczyć nasłonecznienia okien przez żaluzje i specjalne rolety;
€˘ zainstalować nawilżacz powietrza lub po prostu nalać wody do miski;
€˘ unikać wietrzenia pomieszczeń w momencie największego nasłonecznienia;
€˘ stworzyć kontrolowane przeciągi zwiększające cyrkulację powietrza;
€˘ unikać długiego gotowania, ponieważ para wodna unosząca się w powietrzu powoduje nieprzyjemne uczucie gorąca;
€˘ ustawić dmuchany basen w ogródku;
€˘ wziąć zimny prysznic i zjeść porcję pysznych lodów;
€˘ pić dużo chłodnych napojów.

ocieplenie domu styropianem Termo Organiki-002-2015-09-13 _ 17_46_56-80