Podłoga

Nowoczesna podłoga w naturalnych barwach

Nowoczesna podłoga w naturalnych barwach
Nowoczesna podłoga w naturalnych barwach O tym jak będzie wyglądał nasz wymarzony dom decydują nie tylko piękne meble i sprzęty. Równie ważny jest wybór odpowiedniej

Nowoczesna podłoga w naturalnych barwach

O tym jak będzie wyglądał nasz wymarzony dom decydują nie tylko piękne meble i sprzęty. Równie ważny jest wybór odpowiedniej podłogi, bo w olbrzymim stopniu decyduje ona o charakterze wnętrza. Stanowi tło dla mebli i wpływa na to, jak czujemy się w danym pomieszczeniu. Warto kierować się ku wzorom i kolorom o ponadczasowym charakterze. Nie zdominują reszty wystroju i staną się doskonałą bazą dla aranżacji w wielu stylach.
Kiedyś nie wyobrażaliśmy sobie w salonie innej podłogi niż drewnianego parkietu czy paneli. Dziś stawiamy na trwałość i uniwersalność, dlatego coraz częściej widzimy aranżacje z gresem na podłodze w całym mieszkaniu. Wielkoformatowe płytki zaczynają śmiało wkraczać na salony. W pokojach dziennych potrafią prezentować się niebywale okazale i stylowo, stanowiąc idealne tło dla nowoczesnych mebli.

Lepsze niż kamień
Efektowny trawertyn, marmur, czy granit na posadzce to marzenie wielu z nas. Pamiętajmy jednak, że taki rodzaj podłogi jest drogi, trudny w obróbce i ciężki (szczególnie, kiedy planujemy ułożenie podłogi np. na piętrze). Jeśli zależy nam na odwzorowaniu jego elegancji i trwałości ” sięgnijmy po tańszy, lżejszy i łatwiejszy w montażu gres. Najnowsze propozycje marki Cersanit zachwycają nie tylko fakturą, ale także niezwykle bogatą, zbliżoną do prawdziwych kamieni kolorystyką i wyjątkowym, dużym formatem 60 x 60 cm. Ich nowoczesna tekstura pomaga uniknąć poślizgnięcia, jest odporna na mróz, ścieranie i blaknięcie. Co ważne ” bez problemu zainstalujemy pod nimi ogrzewanie podłogowe.

Różne wymiary szarości
Podłogi wzorowane na kamieniu dostępne są zarówno w bardzo stylowym kolorze granitu, jak i modnych, uniwersalnych odcieniach szarości, pasujących do nowoczesnych aranżacji wnętrz. Nowoczesne gresy, np. Erso, Mello lub Risso Cersanit idealnie łączą się i uzupełniają ze wszystkimi odcieniami drewna. Zarówno tymi z naszej strefy klimatycznej, czyli dębem i jesionem, jak i z ciemniejszymi gatunkami egzotycznymi. Pasują do nich surowe elementy ze szkła lub metalu, cieplejsze w odbiorze mięsiste zasłony oraz tapicerowane meble.

A to już wiesz?  Zdrowy wybór na podłogi

Spokój i lekkość we wnętrzu
Jeśli chcemy, by nasz salon, kuchnia lub inne pomieszczenie kojarzyło się ze spokojem, ładem i czystością, zdecydujmy się jasną podłogę w odcieniu kremowym, lub beżowym. Barwy gamy gresów Lerno, Aprilo czy Zazo Cersanit kojąco wpłyną na samopoczucie i będą pasować do wielu stylizacji. Dobrze połączą się z bielą, czernią czy odcieniami drewna, ale mogą towarzyszyć również nasyconym barwom.
Pamiętajmy, że gres daje niesamowite możliwości aranżacyjne. Zastosowanie tych samych płytek w całym mieszkaniu pozwoli osiągnąć idealny efekt kompozycyjny. Dodatkowo gres jest wyjątkowo uniwersalny ” nawet przy zmianie aranżacji salonu czy kuchni wciąż będzie świetnym tłem. Ułatwi nam także dbanie o podłogę. Przy wyborze posadzki postawmy na nowe, nieszablonowe pomysły, które poza wrażeniami estetycznymi wniosą do naszego domu elegancję, komfort i nowoczesny styl.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy