Rośliny Wiadomości Branżowe

Marka Sadolin partnerem FSC Ž ” wspólnota troski o zasoby naturalne Ziemi

Marka Sadolin partnerem FSC Ž ” wspólnota troski o zasoby naturalne Ziemi
Firma AkzoNobel, producent środków do ochrony i pielęgnacji drewna marki Sadolin podpisała umowę o globalnym partnerstwie    z Forest Stewardship Council® (FSC) – międzynarodową organizacją promującą odpowiedzialne zarządzanie gospodarką leśną.       W Polsce liderem partnerstwa z FSC jest marka Sadolin, która posiada wieloletnie doświadczenie w kompleksowej ochronie               i dekoracji drewna. Wspólne działania mają na celu promocję odpowiedzialnego leśnictwa oraz troskę o zasoby naturalne Ziemi.Informacja o partnerstwie z FSC znajdzie się na opakowaniach wszystkich produktów Sadolin, które już wkrótce trafią na rynek polski.Umieszczenie znaku FSC na preparatach marki Sadolin ma podkreślać rolę drewna, jako naturalnego i jednego z najpiękniejszych elementów naszego otoczenia. Jest również wyrazem troski marki o zachowanie lasów dla przyszłych pokoleń.- AkzoNobel jako światowy lider w dziedzinie zrównoważonego rozwoju i jedna z największych na świecie firm produkujących farby i lakiery, rozumie wagę odpowiedzialnego zarządzania

Teaser

Firma AkzoNobel, producent środków do ochrony i pielęgnacji drewna marki Sadolin podpisała umowę o globalnym partnerstwie       z Forest Stewardship Council Ž (FSC) ” międzynarodową organizacją promującą odpowiedzialne zarządzanie gospodarką leśną.             W Polsce liderem partnerstwa z FSC jest marka Sadolin, która posiada wieloletnie doświadczenie w  kompleksowej ochronie                         i dekoracji drewna. Wspólne działania mają na celu promocję odpowiedzialnego leśnictwa oraz troskę o zasoby naturalne Ziemi.

Informacja o partnerstwie z FSC znajdzie się na opakowaniach wszystkich produktów Sadolin, które już wkrótce trafią na rynek polski.

Umieszczenie znaku FSC na preparatach marki Sadolin ma podkreślać rolę drewna, jako naturalnego i jednego z najpiękniejszych elementów naszego otoczenia. Jest również wyrazem troski marki o zachowanie lasów dla przyszłych pokoleń.

AkzoNobel jako światowy lider w dziedzinie zrównoważonego rozwoju i jedna z największych na świecie firm produkujących farby i lakiery, rozumie wagę odpowiedzialnego zarządzania gospodarką leśną w Polsce i na świecie ” mówi Dorota Szulc, Junior Brand Manager Sadolin – Troska o zrównoważony rozwój to jeden z głównych elementów naszych działań. Dlatego od 2013 roku produkty marki Sadolin w Polsce oznaczone są logiem globalnego porozumienia. Uważamy, że ważne jest, aby zwracać uwagę konsumenta na wspólne dobro, jakim są lasy, dlatego wyrażamy poparcie dla inicjatywy organizacji FSC, promującej odpowiedzialne zarządzanie zasobami leśnymi ” przekonuje Dorota Szulc.

Logo FSC umieszczone na drewnianym lub papierowym produkcie jest gwarancją tego, że surowiec użyty do jego wyrobu pochodzi z odpowiedzialnie zarządzanych lasów. Potwierdza także, że w lasach tych nie pracują dzieci, a prawa ludności lokalnej są respektowane. Dodatkowo daje pewność, że na każdym etapie produkcji przestrzegane były standardy FSC.

A to już wiesz?  Jak stworzyć kolorową dżunglę w pokoju dziecka?

Marka Sadolin oraz polski oddział FSC współpracują na rzecz lasów i ludzi prowadząc działania, dzięki którym wzrośnie świadomość ludzi na temat odpowiedzialnego leśnictwa. ” mówi Katarzyna Bolechowska, Specjalista ds. certyfikacji FSC CoC, z polskiego oddziału FSC.

 Staramy się pokreślić rolę drewna oraz pokazać, że to od nas zależy jak lasy będę wyglądały w przyszłości. Jesteśmy przekonani, że współpraca w Polsce i na świecie będzie owocowała nie tylko podnoszeniem świadomości w zakresie idei certyfikacji FSC, ale także zwróci uwagę na innowacje ekologiczne, społeczne i gospodarcze w zakresie gospodarki leśnej ” podkreśla Katarzyna Bolechowska.

***

Sadolin to marka oferująca sprawdzone i skuteczne rozwiązania z dziedziny ochrony i dekoracji powierzchni drewnianych. Jej historia sięga aż 1777 roku, kiedy to Jacob Holmblad uruchomił w Kopenhadze fabrykę barwników tekstylnych, stanowiącą zaczątek dziedzictwa firmy AkzoNobel, właściciela marki Sadolin. Marka Sadolin czerpie z tej długoletniej tradycji, aby dostarczać Konsumentom produkty wysokiej jakości. Wysoka skuteczność proponowanych przez Sadolin rozwiązań to efekt zastosowania innowacyjnych technologii produkcji, doboru najwyższej jakości surowców oraz nieustannego testowania naszych produktów w różnych warunkach.

 

< 237012" >

Źródło Sadolin. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy