Jak usunąć plamy kiedy zwykłe oczyszczanie i oczyszczanie nie pomagają?

Domowe sposoby usuwania plam – skuteczne czy ryzykowne?

Obrusy, serwetki, ubrania. Wszystkie materiały podczas codziennego używania narażone są na plamy. Często nie wiemy jak pozbyć się niektórych z nich, a zwykłe pranie i płukanie nie pomagają. Jak radzić sobie z trudnymi zabrudzeniami? Czy popularne wśród gospodyń domowych sposoby na usuwanie trudnych plam pomagają czy raczej szkodzą naszym ubraniom?

Wątpliwości w sprawie bezpiecznego usuwania plam rozwiewa ekspert marki Dylon – producenta innowacyjnych środków wspomagających proces prania.

Plamy z ciemnych owoców, na przykład jagód czy jeżyn, są dość trudne do usunięcia, jeśli nie zareagujemy od razu. Podobnie jest z zabrudzeniami z czerwonego wina czy barszczu – takie plamy potrafią być wyjątkowo uparte i trwale uszkodzić tkaninę. Popularne, domowe sposoby na pozbycie się takich zanieczyszczeń najczęściej są bardzo radykalne. Nierzadko słyszy się, aby używać octu lub spirytusu, alkoholu, soli, a nawet… rozpuszczalnika czy benzyny. Czy to jednak nie za wiele na niektóre delikatne materiały? – Pamiętajmy o tym, że traktowanie naszych materiałów tak mocnymi środkami jak ocet czy spirytus, może przynieść odwrotne skutki, niż te przez nas oczekiwane. Prawdopodobnie nawet jeśli usuniemy plamy, uszkodzimy w tym miejscu materiał i jego kolor. Domowe znane sposoby na pozbywanie się zabrudzeń polegają na wykorzystywaniu środków, które nie są przeznaczone do delikatnych tkanin – co za tym idzie, nie możemy oczekiwać, że usuną wszystkie plamy, nie wyrządzając przy tym jeszcze większej szkody samemu materiałowi. – ostrzega Bartłomiej Szakiewicz, ekspert marki Dylon.
Podobnie jest z długotrwałym namaczaniem i płukaniem tkanin – nierzadko, aby pozbyć się plamy, kilkakrotnie pierzemy materiał, w pralce i ręcznie, zmieniając temperaturę wody z bardzo zimnej na gorącą. Takie metody wpływają niekorzystnie na jakość tkaniny – może szybciej się skurczyć i blednąć. Aby mieć pewność, że pozbędziemy się plam i nie zaszkodzimy materiałowi, postawmy na specjalistyczne, delikatne środki do odplamiania. Dylon S.O.S na plamy pozbywa się zabrudzeń z tłuszczu, oleju, krwi, wina, warzyw i owoców, sosu, a nawet rdzy – podsumowuje ekspert.
Wybieranie pomiędzy skutecznym odplamieniem, a utrzymaniem ubrania w pożądanym stanie wydaje się konieczne, kiedy stosujemy domowe sposoby wywabiania zabrudzeń. Postawienie na sprawdzone, przeznaczone do konkretnego celu środki do odplamiania wydaje się nie tylko bardziej skutecznym, ale również znacznie bezpieczniejszym dla tkanin rozwiązaniem.

Obrusy, serwetki, ubrania. Wszystkie produkty podczas codziennego używania narażone są na plamy. Często nie rozumiemy jak pozbyć się niektórych spośród nich, a zwykłe pranie i zmywanie nie pomagają. Jak mówić sobie z trudnymi zabrudzeniami? Czy popularne wśród gospodyń domowych sposoby na leczenie trudnych plam pomagają czy raczej szkodzą naszym ubraniom?

Wątpliwości w kwestii bezpiecznego usuwania plam rozwiewa ekspert marki Dylon – producenta innowacyjnych środków wspomagających proces prania.

Plamy z niskich owoców, na przykład jagód czy jeżyn, są dość trudne do rozwiązania, jeżeli nie zareagujemy od razu. Także jest z zabrudzeniami z czerwonego wina czy barszczu – takie plamy potrafią być bardzo wytrzymałe i wciąż uszkodzić tkaninę. Popularne, domowe sposoby na pozbycie się takich zanieczyszczeń przeważnie są bardzo silne. Często słyszy się, aby używać octu lub spirytusu, alkoholu, soli, a nawet… rozpuszczalnika czy benzyny. Albo to chociaż nie zbyt dużo na pewne delikatne materiały? – Pamiętajmy o tym, że mienie naszych materiałów tak ogromnymi sposobami jak ocet czy spirytus, może przynieść odwrotne skutki, niż te przez nas potrzebne. Może nawet jeśli usuniemy plamy, uszkodzimy w tym pomieszczeniu towar także jego kolor. Domowe znane sposoby na pozbywanie się zabrudzeń liczą na wykorzystywaniu środków, które nie są oddane do delikatnych tkanin – co za tym chodzi, nie możemy oczekiwać, że unikną wszystkie plamy, nie wyrządzając przy tym jeszcze większej szkody samemu produktowi. – ostrzega Bartłomiej Szakiewicz, ekspert marki Dylon.

Także jest z dalekim namaczaniem i płukaniem tkanin – nierzadko, aby pozbyć się plamy, kilkakrotnie pierzemy materiał, w pralce i ręcznie, zmieniając temperaturę wody z bardzo wytrzymałej na gorącą. Takie formy wpływają niekorzystnie na grupę tkaniny – może mocno się skurczyć i blednąć. Aby mieć gwarancję, że pozbędziemy się plam także nie zaszkodzimy materiałowi, dajmy na profesjonalne, delikatne klucze do odplamiania. Dylon S.O.S na plamy pozbywa się zabrudzeń z tłuszczu, oleju, krwi, wina, warzyw i produktów, sosu, a nawet rdzy – podsumowuje ekspert.
Wybieranie pomiędzy skutecznym odplamieniem, a utrzymaniem założenia w lubianym bycie umieszcza się konieczne, kiedy stosujemy domowe sposoby wywabiania zabrudzeń. Umieszczenie na sprawdzone, oddane do danego celu klucze do odplamiania sprzedaje się nie ale bardziej silnym, ale jeszcze znacznie bezpieczniejszym dla tkanin rozwiązaniem.

jak-usunac-plamy-24607433_l-002-2014-04-24 _ 16_10_58-75

jak-usunac-plamy-12513991_l-001-2014-04-24 _ 16_11_01-75

Authors
Top