Wiadomości Branżowe

Gdzie wyląduje kosmiczne miasteczko 'Planeta Energii'? Zostały tylko dwa tygodnie, aby wziąć udział w konkursie

Tylko do 31 stycznia br. nauczyciele i uczniowie klas I-III ze szkół podstawowych mają szansę wziąć udział w konkursie edukacyjnym „Planeta Energii”, organizowanym po raz trzeci przez Grupę ENERGA. Do tej pory ponad 200 szkół podstawowych postanowiło przystąpić do programu edukacyjnego. Jest o co walczyć – nagroda główna to wizyta kosmicznego miasteczka, które wprowadzi dzieci w niesamowity świat energii elektrycznej. Uczestnicy organizowanego przez Grupę ENERGA programu edukacyjnego mają ostatnią szansę, aby wyruszyć w podróż po świecie energii elektrycznej i zdobyć atrakcyjne nagrody, w tym wizytę mobilnego centrum naukowego „Planeta Energii” w swojej miejscowości. Konkurs trwa do 31 stycznia, więc jest jeszcze czas by wziąć w nim udział. Do tej pory wyzwanie podjęło ponad 200 klas z całej Polski. Co daje udział w programie „Planeta Energii”Program „Planeta Energii” w prosty i przystępny sposób łączy naukę z zabawą, ale przede wszystkim edukuje najmłodszych. Jego głównym celem jest rozpowszechnianie wiedzy o energii elektrycznej oraz kształtowanie proekologicznych postaw

Tylko do 31 stycznia br. nauczyciele i uczniowie klas I-III ze szkół podstawowych mają szansę wziąć udział w konkursie edukacyjnym 'Planeta Energii', organizowanym po raz trzeci przez Grupę ENERGA. Do tej pory ponad 200 szkół podstawowych postanowiło przystąpić do programu edukacyjnego. Jest o co walczyć ” nagroda główna to wizyta kosmicznego miasteczka, które wprowadzi dzieci w niesamowity świat energii elektrycznej.

Uczestnicy organizowanego przez Grupę ENERGA programu edukacyjnego mają ostatnią szansę, aby wyruszyć w podróż po świecie energii elektrycznej i zdobyć atrakcyjne nagrody, w tym wizytę mobilnego centrum naukowego 'Planeta Energii' w swojej miejscowości. Konkurs trwa do 31 stycznia, więc jest jeszcze czas by wziąć w nim udział. Do tej pory wyzwanie podjęło ponad 200 klas z całej Polski.

Co daje udział w programie 'Planeta Energii'

Program 'Planeta Energii' w prosty i przystępny sposób łączy naukę z zabawą, ale przede wszystkim edukuje najmłodszych. Jego głównym celem jest rozpowszechnianie wiedzy o energii elektrycznej oraz kształtowanie proekologicznych postaw wśród najmłodszych. Dzieci dowiadują  się m.in. skąd się bierze prąd, jak bezpiecznie i racjonalnie korzystać z urządzeń elektrycznych oraz jak zachowywać się w pobliżu obiektów energetycznych. Ponadto wygrana w konkursie to ciekawe nagrody. Dziesięć zwycięskich klas zdobywa dla swoich szkół i miast dwudniową wizytę „Planety Energii” ” interaktywnego miasteczka edukacyjno-rozrywkowego. Pięćdziesiąt wyróżnionych klas otrzyma atrakcyjne nagrody edukacyjne. Nauczyciele nagrodzonych i wyróżnionych klas otrzymają certyfikaty poświadczające ich udział w programie.

Co zrobić, aby miasteczko 'Planeta Energii' pojawiło się w Twojej miejscowości?

Każdy nauczyciel, który zgłosił swoją klasę do konkursu, przeprowadził minimum trzy lekcje na temat energii elektrycznej w oparciu o materiały dydaktyczne przygotowane przez Grupę ENERGA oraz podjął autorskie działanie dodatkowe, powinien do 15 lutego br. przesłać sprawozdanie z przeprowadzonych zajęć. Im ciekawsze działania, tym większe szanse na wygraną. Rozstrzygnięcie konkursu 'Planeta Energii' i wyłonienie zwycięzców nastąpi 18 marca br.

A to już wiesz?  Czy jesteś świadomy istnienia programów ochrony środowiska prowadzonych przez firmy?

Nauka i zabawa w jednym, czyli co czeka dzieci w  interaktywnym miasteczku 'Planeta Energii'

Miasteczko 'Planeta Energii' kryje w sobie wiele atrakcji m.in. zabawy i konkursy w strefie poświęconej odnawialnym źródłom energii elektrycznej, film 3D oraz eksperymenty przeprowadzane pod czujnym okiem wykładowców z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.

Szczegóły konkursu, regulamin i materiały dydaktyczne można znaleźć w serwisie www.PlanetaEnergii.pl.

Ambasadorem trzeciej edycji programu 'Planeta Energii' jest Tomasz Rożek doktor nauk fizycznych, dziennikarz naukowy i autor książek.

Honorowy patronat nad konkursem „Planeta Energii” objęli Minister Edukacji Narodowej oraz Rzecznik Praw Dziecka. Patronat merytoryczny sprawuje Uniwersytet Warmińsko-Mazurski. Patroni medialni akcji to magazyn popularnonaukowy Focus oraz sieciaki.pl.

***

Grupa ENERGA  (www.energa.pl) dostarcza energię elektryczną dla 2,5 mln gospodarstw domowych oraz do ponad 300 tys. firm, co daje jej około 17-procentowy udział w rynku sprzedaży energii elektrycznej. Grupa jest operatorem systemu dystrybucyjnego energii elektrycznej na obszarze 75 tys. km kw. i eksploatuje ponad 190 tys. km linii elektrycznych, którymi przesyła ponad 24,5 TWh energii rocznie. Dzięki 47 własnym elektrowniom wodnym, ponad 150 wiatrakom i współpracy z lokalnymi producentami energii, ENERGA jest liderem dostaw energii ze źródeł odnawialnych. Zielona energia to już blisko 16 proc. prądu dostarczanego klientom firmy, a łączna moc źródeł OZE przyłączonych do sieci ENERGI to ponad 1400 MW.

ENERGA od wielu lat angażuje się w inicjatywy prospołeczne. Szeroki program ENERGA dla Ciebie to działania kształtujące postawy proekologiczne wśród najmłodszych, wpierające rozwój fizyczny i popularyzujące działalność kulturalną istotną dla społeczności lokalnych. Jego elementem jest projekt ENERGA Edukacja promujący wśród dzieci i młodzieży bezpieczne i racjonalne korzystanie z energii elektrycznej. Fundacja ENERGA niesie ponadto pomoc osobom poszkodowanym przez los oraz czynnie wspiera organizacje charytatywne.

 

A to już wiesz?  Darmowe godziny prądu już dostępne. Przełom na rynku energii?

< 232003" >

Źródło Planeta Energii. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy